Wycieczka do OSP w Zabierzowie

Wczoraj nasza grupa odwiedziła Straż Pożarną w Zabierzowie. Strażacy opowiedzieli nam o swojej odpowiedzialnej pracy oraz przypomnieli najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas wakacji. Dowiedzieliśmy się również, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jaki jest numer alarmowy oraz co należy powiedzieć dyspozytorowi podczas zgłaszania niebezpiecznej sytuacji. Największą atrakcją było oglądanie wozu strażackiego i sprzętu ratowniczego. Strażacy pokazali nam także różne elementy wyposażenia oraz opowiedzieli do czego służą quady wykorzystywane podczas akcji ratowniczych. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie i bardzo wartościową lekcję bezpieczeństwa! 👨‍🚒🔥

A- A A+