W OSP
Opublikowano:02.06.2026
0g
Dnia 28.05.2026r. odwiedziliśmy Remizę Strażacką Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabierzowie. Dzieci mogły z bliska obejrzeć wyposażenie ratowniczo- gaśnicze wozów strażackich, wysłuchać prelekcji Strażaków na temat zasad bezpieczeństwa i prawidłowego wzywania pomocy. Dowiedziały się o pracy jaką wykonują strażacy podczas swoich wyjazdów np. gaszenie pożarów, wypadki, pomoc zwierzętom i ludziom podczas różnych sytuacji kryzysowych. Jest to niezwykle odpowiedzialna praca a przede wszystkim służba drugiemu człowiekowi. Życzymy każdemu Strażakowi zdrowia, bezpiecznych powrotów z "akcji" i aby Wasze poświęcenie było źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.