IV Międzyprzedszkolny Turniej dla dzieci z grup integracyjnych „Razem możemy więcej” – relacja
Opublikowano:20.05.2026
WYDARZENIE
„Nie liczy się to, kto jest najlepszy, ale to, że potrafimy być razem” ![]()
Dnia 19 maja 2026 r. w Przedszkolu Samorządowym z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie odbył się IV Międzyprzedszkolny Turniej Sportowy dla Dzieci z Grup Integracyjnych pod hasłem „Razem możemy więcej” ![]()
![]()
Wydarzenie zgromadziło wiele wspaniałych drużyn, które z ogromnym zaangażowaniem, uśmiechem i sportowym duchem uczestniczyły w przygotowanych konkurencjach ![]()
![]()
W turnieju udział wzięły:
Grupa „Pszczółki” z Samorządowego Przedszkola nr 121 z Oddziałami Integracyjnymi w Krakowie
Grupa reprezentująca Przeginię Duchowną z Zespółu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Przegini Duchownej
Grupa „Iskierki” z Integracyjnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanowicach
Grupa „Pluszowe Misie” z Niepublicznego Przedszkola Językowego z Oddziałami Integracyjnymi „Pluszowy Miś” w Zabierzowie
Po serdecznym przywitaniu uczestników przez Panią Dorotę Wicher rozpoczęliśmy wspólną taneczną rozgrzewkę ![]()
![]()
![]()
Dzieci świetnie bawiły się przy utworach: „Głowa, ramiona, kolana, pięty”, „Chocolate” oraz energetycznym hicie Shakiry „ZOO” ![]()
![]()
Następnie rozpoczęły się emocjonujące konkurencje sportowe z wykorzystaniem makaronów basenowych, balonów i wielu innych kreatywnych pomysłów ![]()
![]()
Dzieci brały udział m.in. w zabawach z balonami i makaronami basenowymi, które zawładnęły dzisiejszym turniejem. Nie zabrakło reagowania na sygnały dźwiękowy, budowania papierowej wieży, rzucania makaronowymi „oszczepami”, bitwy na balony oraz wielu innych zadań wymagających współpracy i wzajemnej pomocy ![]()
Każda drużyna wykazała się ogromną współpracą, zaangażowaniem oraz wzajemnym wsparciem ![]()
Razem z nami osobiście obecna była również Pani Wicedyrektor Weronika Mazurkiewicz ![]()
Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom i osobom wspierającym organizację wydarzenia ![]()
![]()
Nagrody dla uczestników zostały ufundowane przez:
patrona wydarzenia – Wójta Gminy Zabierzów Panią Dorotę Kęsek,
Przedszkole Samorządowe z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie na czele z Panią Dyrektor Kają Kamysz,
Panią Klaudię Doległo, która dodatkowo podarowała upominki dla uczestników turnieju.
Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały nagrody, medale oraz drobne upominki ![]()
![]()
![]()
W naszym turnieju nie chodziło o rywalizację, ale o wspólną zabawę, integrację i pokazanie, że naprawdę „Razem możemy więcej” ![]()
![]()
Wszystkie grupy wykonały również pamiątkowe zdjęcie ![]()
i zapewniły nas, że z ogromną radością odwiedzą nas ponownie za rok! ![]()
Dziękujemy wszystkim dzieciom, nauczycielom oraz opiekunom za wspólnie spędzony czas, ogrom pozytywnej energii i wspaniałą atmosferę ![]()
![]()
To był wyjątkowy dzień pełen integracji, radości i sportowych emocji!
Organizatorki turnieju:
Dorota Wicher
Sara Ogrodniczak
Kinga Kurczek
Karolina Krzysiak